9 sposobów na perfekcyjne wesele. 2
9 sposobów na perfekcyjne wesele.

Na przygotowaniach do tego wspaniałego dnia spędza się miesiące, a czasami nawet i lata. Planujemy dokładnie każdy detal, od wyboru miejsca po dobór odpowiednich kwiatów. Jednak kiedy opada już pył, to zdjęcia są jedynym, co przypomina Ci o tym wspaniałym dniu.

W jaki sposób zadbać, aby były one bez skazy?

Żadna Panna Młoda nie może zaplanować wszystkiego na tip-top. Aby pomóc Ci w tym procesie, przygotowaliśmy listę 9 wskazówek, które sprawią, że ten dzień będzie jeszcze bardziej magiczny.

czytaj całość »
7 sposobów na upały w biurze 1
7 sposobów na upały w biurze

Do naszego kraju już na dobre zawitały upały. W jeden dzień przeszliśmy z kurtek i płaszczy do krótkich rękawów, koszul i przewiewnych ubrań. Wysokie temperatury na które wszyscy tak długo czekaliśmy mają jednak drugą stronę medalu. Zaczynamy się pocić. U każdego z nas przybiera to inną skalę, w zależności od budowy ciała, wagi, wzrostu i wielu innych elementów.

czytaj całość »
Pocenie się z nerwów 2
Pocenie się z nerwów

Jeśli pocisz się w sposób niekontrolowany podczas rozmów o pracę, na pierwszych randkach lub w innych nieprzyjemnych sytuacjach, rozumiesz frustrację związaną z nerwowym poceniem się z pierwszej ręki. Niepokój daje o sobie znać, a Twoja koszula natychmiast przybiera nowy kolor od potu. Nawet jeśli nie czujesz się zdenerwowany, możesz się pocić. Wiele razy winne są jakieś tajemnicze wyzwalacze nerwowego pocenia się.

czytaj całość »
Nadmierne pocenie się 2
Nadmierne pocenie się

Zaczynają nam towarzyszyć pierwsze cieplejsze dni, gdzie słońce grzeje a my ściągamy kurtki. Zwiększa się też wydzielanie potu, co jest normalną kwestią. Jednak jeśli czujesz, że w Twoim przypadku ilości w jakich jest on wydzielany są zdecydowanie za duże to coś jest na rzeczy.

Rozległe ślady pod pachami, na plecach i w innych miejscach, np. na dłoni to już zjawiska nad potliwości. W dzisiejszym wpisie przyjrzymy się co może generować nadmierną potliwość oraz jak sobie z tym radzić.

czytaj całość »
Jak dbać o koszulę 0
Jak dbać o koszulę

Dobrze dopasowana koszula mówi sama za siebie. Cały Twój wygląd i pierwsze wrażenie jakie sprawiasz zależy w dużej mierze od Twojego wyglądu. Odpowiedni wygląd może mieć decydujący wpływ na Twoją karierę, relacje towarzyskie oraz Twoją pewność siebie.

czytaj całość »
Jakie są skutki uboczne antyperspirantów? 0
Jakie są skutki uboczne antyperspirantów?

W każdym domu przynajmniej chociaż raz, antyperspirant znalazł się na półce. O ich skuteczności można dyskutować, spierać się, jednak najważniejszą kwestią są skutki uboczne, jakie mogą wywoływać. Dużo kontrowersji wokół antyperspirantów zostało szeroko połączonych z niektórymi chorobami. Jednak nie takie straszne antyperspiranty jak się je przedstawia.

Oczywiście, część skutków ubocznych jest prawdziwa, jednak również spora część z nich to zwykła demonizacja.

czytaj całość »
BUTONIERKA TO NIE KIESZONKA! 0
BUTONIERKA TO NIE KIESZONKA!

Zaskakująco niewiele osób zarówno mężczyzn i kobiet używa poprawnego nazewnictwa dotyczącego klasycznych elementów mody męskiej. Krótka historia, godna zapamiętania, która pozwoli Ci już więcej nie popełniać foux pas.

czytaj całość »
Pocisz się, kiedy jest zimno? Zastosuj te wskazówki, aby pozostać suchym podczas zimy. 2
Pocisz się, kiedy jest zimno? Zastosuj te wskazówki, aby pozostać suchym podczas zimy.

Pocisz się podczas zimy i nie wiesz dlaczego? Przyczyn może być kilka, np.: otoczenie, w jakim się znajdujesz, warstwy ubrań, jakie masz na sobie, stres, niepokój. Powodem mogą być również różnego rodzaju dolegliwości medyczne, takie jak hiperhydroza.
Pocenie się latem jest normalne i wręcz oczekiwane. Jednak widoczne ślady potu w środku zimy z pewnością przyciągają niepotrzebną uwagę.

Z tego artykułu dowiesz się, dlaczego pocisz się kiedy jest zimno i jak sobie z tym poradzić.

czytaj całość »
Nadmierna potliwość 0
Nadmierna potliwość

Nadmierna potliwość to schorzenie, które dotyka najczęściej bardzo aktywnych, żyjących w stresie bądź pośpiechu ludzi. Do czynników nasilających schorzenie należą takie czynniki jak wysiłek fizyczny, wysoka temperatura powietrza, sytuacje lękowe oraz noszenie ubrań czy obuwia wykonanego ze sztucznych materiałów. Przyczyną nadmiernej potliwości mogą być również zaburzenia termoregulacji lub czynnikami emocjonalnymi. Pocenie jest również naturalną reakcją organizmu na gorączkę. Nadmierna potliwość może towarzyszyć również zatruciu alkoholowemu, cukrzycy czy nowotworom złośliwym. Może być także jednym ze skutków ubocznych otyłości czy nadczynności tarczycy, a nawet menopauzy. Jej przyczyną jest również niewłaściwa dieta, nadmiernie picie alkoholu, palenie tytoniu czy zaburzenia hormonalne. 

czytaj całość »
Skąd się bierze pot? 7
Skąd się bierze pot?

Skąd bierze się pot? Pot stanowi najistotniejszy element w naszym naturalnym systemie chłodzenia. Ciało człowieka bez przerwy wydziela ciepło, co wiąże się z procesami przemiany materii. W przypadku wzrostu temperatury otoczenia np. na skutek upału ogrzewa się również ludzki organizm. Zwiększanie się temperatury ciała może być spowodowane również wysiłkiem fizycznym i czynnikami takimi jak stres. Naturalnym mechanizmem obronnym jest oddawanie nadmiernej energii cieplnej otoczeniu, a parujący pot przekazuje do niego aż 25% ciepła.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium