Pocisz się, kiedy jest zimno? Zastosuj te wskazówki, aby pozostać suchym podczas zimy. 2
Pocisz się, kiedy jest zimno? Zastosuj te wskazówki, aby pozostać suchym podczas zimy.

Dlaczego pocisz się, kiedy jest zimno?

Pocenie się w zimę może wydawać się nieco ironiczne, ale zdarza się najlepszym z nas. Oto kilka powodów, dlaczego takie zjawisko ma miejsce.

 1. Twoje otoczenie.

Na samym początku przyjrzyj się swojemu otoczeniu. Czy zdarza Ci się uzbroić się w grube warstwy ubrań, tak, że wyglądasz jak przygotowany na arktyczne mrozy , tylko po to, aby po chwili wejść do ciepłego pomieszczenia? Solidny, zimowy ubiór w połączeniu z drastyczną zmianą temperatury może powodować, że Twoje ciało zaczyna się pocić.

2. Warstwy ubrań.

Ubierając się w zimę, należy pamiętać o kilku zasadach. Warstwy, które ubrane za bardzo przylegają do skóry, powodują, że nie ma przestrzeni dla powietrza, tak aby mogło ono krążyć i izolować ciało. Warstwy ubrań, nałożone w nieodpowiedni sposób nie pozwalają skórze oddychać. Przez to pot nie ma gdzie uchodzić, co powoduje, że Twoje ubrania robią się wilgotne, co podczas zimy jest nieprzyjemnym doświadczeniem.

 3. Hiperhydroza

Czy Twoja potliwość dotyczy tylko konkretnych części ciała? Dla przykładu, intensywna potliwość może występować tylko pod pachami. Niezależnie od tego, czy na zewnątrz jest zimno. Ludzie z tą dolegliwością doświadczają nadmiernej potliwości bez żadnego ostrzeżenia. Może to powodować ogromny dyskomfort. Zgodnie z danymi Międzynarodowej Społeczności Osób dotkniętych hiperhydrozą jest to prawie 5% osób na świecie. Miliony pozostają niezdiagnozowane. Liczby te pokazują, że jest to zjawisko bardziej powszechne, niż może się wydawać.

 4. Stres i niepokój 

Stres i niepokój mogą również powodować wzrost potliwość, kiedy jest Ci zimno. Pocenie się, kiedy jesteśmy zdenerwowani to naturalna odpowiedź naszego układu nerwowego. Występuje ono, kiedy jesteśmy podekscytowani lub w sytuacjach, podczas których doświadczamy silnego napięcia. Są to zjawiska niepowiązane z temperaturą ani z czynnikami zdrowotnymi. Warto tutaj zastanowić się nad wprowadzeniem do swojej rutyny ćwiczeń fizycznych lub relaksacyjnych. Pozwoli to zredukować stres oraz zadbać o spokój umysłu, co z pewnością przełoży się na poprawę Twojej gospodarki cieplnej.

  5. Warunki zdrowotne i leki.

Medykamenty takie jak antydepresanty i leki na cukrzycę mogą wywoływać skutek uboczny w postaci wzmożonej potliwości, zarówno w ciepłym, jak i zimnym otoczeniu. Dolegliwości takie jak hiperglikemia (niski poziom cukru we krwi), nadczynność tarczycy oraz cukrzyca mogą również powodować pocenie się w każdej temperaturze.

Niektóre z tych leków bądź dolegliwości powodują również nocne poty.

Czy od pocenia się zimą można się rozchorować?

Prawdopodobnie wyrosłeś w przekonaniu, że chłód na dworze oraz mokre ubrania są przyczyną przeziębienia, ale czy faktycznie jest to prawdą? Mówiąc krótko, nie. Nie rozchorujesz się bezpośrednio od przemoczonej koszulki podczas zimy. Jednakże rinowirusy, które powodują powszechne przeziębienia, przenoszą się w niskich temperaturach. Podczas gdy grypa sezonowa najczęściej występuje podczas zimy, to sam wirus roznosi się głównie drogą kropelkową.

Jak poradzić sobie z poceniem się zimą?

Oto kilka wskazówek, które mogą Wam pomóc.

 1. Konsultacja z lekarzem.

Czy w ostatnim czasie wykryto u Ciebie jakąś chorobę? Czy zacząłeś w ostatnim czasie brać leki i w podobnym czasie zaczęły się zimne poty? Jeżeli podejrzewasz, że przyczyną pocenia się mogą przyjmowane leki bądź choroba – skontaktuj się z lekarzem.

 2. Sprawdź swoją dietę.

Zdajesz sobie sprawę, że niektóre produkty zwiększają potliwość, podczas gdy inne ją zmniejszają? Unikaj żywności, która powoduje potliwość, to produkty takie jak ostre jedzenie czy napoje z dużą ilością kofeiny. Weź pod uwagę jedzenie, które ogranicza potliwość.

 3. Ubieraj więcej lekkich warstw.

Zamiast zakładać grube swetry i ciężkie kurtki, wybierz coś lżejszego. Ubierz kilka warstw dodatkowych (podkoszulek, t-shirt, cienki kardigan), tak abyś mógł dostosować swój ubiór do temperatury pomieszczenia. Pozwoli Ci to zachować odpowiednią temperaturę w ciągu dnia i spowoduje, że Twoje myśli nie będą gromadzić się wokół tych śladów potu, które pojawiają się pod pachami.

 4. Załóż koszulkę pod koszulę Terent.

Koszulka pod koszulę Terent nie sprawi, że będziesz pocił się mniej. Spowoduje ona, że plamy potu nie będą widoczne na Twoim ubraniu. Koszulka przeciwpotna Terent to świetny dodatek do zimowej garderoby. Wszywki pod pachami, gwarantują, że ślady potu nie pojawią się na odzieży. Pokryte są również powłoką BI-OME, która neutralizuje drobnoustroje odpowiedzialne za nieprzyjemny zapach. Koszulka wykonana jest z micromodalu, który jest cienkim, przewiewnym materiałem. Niezależnie od tego, czy pocisz się obficie, czy też tylko trochę, to możesz liczyć na ochronę, którą zapewnia koszulka Terent w każdej sytuacji.

 5. Zredukuj stres.

Łatwiej powiedzieć niż zrobić, prawda? Wymaga ciągłego wysiłku oraz dobrze przygotowanego planu, aby Twój umysł mógł się zrelaksować. Zacznij od wprowadzania regularnych ćwiczeń fizycznych, takich jak spacery czy podnoszenie ciężarów, do swojej tygodniowej rutyny. Techniki zarządzania stresem, takie jak kontrolowanie oddechu, może pomóc Cię się uspokoić, a spokój to mniejsza potliwość.

Kontroluj swój pot zimą z koszulką pod koszulę Terent.

Pocenie się zimą to niekomfortowe uczucie, ale nie musi takie być. Aby przezwyciężyć pocenie się zimą, załóż koszulkę Terent Armor. Najszybsze, najprostsze i najbardziej skuteczne rozwiązanie, aby zapobiec śladom potu. Czuj się pewnie, dobrze i sucho przez wszystkie pory roku. Z kodem „ZIMA10” otrzymasz 10% rabatu na koszulkę. Akcja jest ważna miesiąc od opublikowania artykułu.

Komentarze do wpisu (2)

7 października 2022

http://slkjfdf.net/ - Osewvuz Oqasal tuc.brfy.terent.pl.pad.gn http://slkjfdf.net/

7 października 2022

http://slkjfdf.net/ - Jbomogiwu Iqcumocee lzy.mhgu.terent.pl.ynx.kp http://slkjfdf.net/

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium