8 porad jak dobrze wypaść na zdalnej rozmowie kwalifikacyjnej 4
8 porad jak dobrze wypaść na zdalnej rozmowie kwalifikacyjnej

Rozmowa jest wystarczająco stresująca dla kandydata sama w sobie. Dodając problemy z Wi-Fi, domowe rozpraszacze i wyzwania związane z odczytywaniem mowy ciała na odległość, mamy dość wybuchową mieszankę.

Zastanawiasz się więc, jak można zdalnie przekazać pewność siebie i zapewnić sobie pewne lądowanie w pracy? Poniżej dzielimy się naszymi najważniejszymi wskazówkami na temat tego, jak przejść wirtualną rozmowę kwalifikacyjną:

  • Sprawdź swoje urządzenie, z którego będziesz się łączyć z wyprzedzeniem.
  • Przygotuj się wcześniej merytorycznie.
  • Nadaj swojej wirtualnej tożsamości profesjonalny charakter.
  • Znajdź cichy kąt w domu.
  • Załóż coś, co sprawi, że poczujesz się pewny siebie.
  • Zachowaj profesjonalną postawę i mowę ciała.
  • Mimo wszystko bądź sobą.
  • Przypomnij pracodawcy o swoim istnieniu po rozmowie.

8 WSKAZÓWEK DOTYCZĄCYCH ZDALNYCH ROZMÓW KWALIFIKACYJNYCH

Podobnie jak wywiad w cztery oczy, wirtualne rozmowy wymagają przygotowania. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak zrobić świetne (wirtualne) wrażenie!

1. Sprawdź swoje urządzenie, z którego będziesz się łączyć z wyprzedzeniem

Dzień przed rozmową kwalifikacyjną szybko sprawdź technologię, z której będziesz korzystać:

Upewnij się, że kamera i mikrofon komputera są w dobrym stanie.

Pobierz i zapoznaj się z oprogramowaniem, którego będziesz używać. Niezależnie od tego, czy jest to Zoom, Google Hangouts czy coś innego, będziesz chciał wiedzieć, jak z niego korzystać przed czasem. Poproś przyjaciela, aby przeprowadził z Tobą szybką próbną rozmowę kwalifikacyjną, aby upewnić się, że obraz i dźwięk są wyraźne. Co najmniej 10 minut przed rozmową kwalifikacyjną, skocz na szybkiego videocalla i wykonaj ostatnie sprawdzenie kamery i mikrofonu.

2. Przygotuj się wcześniej merytorycznie

Wirtualna rozmowa kwalifikacyjna nie jest testem otwartej książki – nawet jeśli będziesz na komputerze, to jest to najlepszy pomysł, aby sprawdzić odpowiedzi lub przeczytać wcześniej napisane odpowiedzi. Rozmowa powinna przypominać naturalną rozmowę. Aby to osiągnąć, poświęć trochę czasu na zapoznanie się z firmą i opisem stanowiska pracy oraz przemyśl swoje odpowiedzi na prawdopodobne pytania podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

3. Nadaj swojej wirtualnej tożsamości profesjonalny charakter

To kuszące, aby nosić wygodne ubrania w domu, ale profesjonalny wygląd jest najlepszy dla wirtualnych wywiadów. Wybierz swój strój dzień wcześniej i sprawdź, jak wygląda w kamerze. Małe wzory, na przykład, często nie wyglądają dobrze w porównaniu do jednolitych kolorów.

Upewnij się, że tło Twojego filmu również jest profesjonalne. Najlepsze jest neutralne, niezagracone tło z dużą ilością naturalnego światła za Tobą (nie świecącego Ci w twarz). Jeśli w Twoim domu naturalne światło okazuje się nieuchwytne, spróbuj użyć lampy pierścieniowej do selfie, aby uzyskać polerowany blask.

Wreszcie, zwracaj uwagę na swoją mowę ciała. Nie obijaj się w fotelu. Aby przekazać energię i entuzjazm:

Ustaw komputer na biurku lub stole (nie na kolanach)

Odsuń swoje krzesło nieco od komputera

Usiądź prosto

Stawiaj stopy mocno na ziemi

Połóż ręce na stole

4. Znajdź cichy kąt w domu

Ostatnią rzeczą, której chcesz, jest szczekanie psów, ciekawskich dzieci lub głośne odgłosy budowy, które mogą przerwać wirtualny wywiad.

Wyznacz spokojną przestrzeń w swoim domu, gdzie rozproszenia są minimalne. Ponownie, niezagracona przestrzeń jest krytyczna – chcesz, aby ankieter skupił się na tobie, a nie na twoim bałaganiarskim regale z książkami. Jeśli w Twoim domu nie ma biura, rozważ wykorzystanie sypialni gościnnej, wyczyszczonej szafy lub stołu kuchennego.

Jeśli członkowie rodziny lub współlokatorzy będą w domu podczas rozmowy kwalifikacyjnej, upewnij się, że są świadomi, kiedy to się dzieje i gdzie się ustawiasz. Uprzejmie poproś ich o zachowanie ciszy w tym czasie.

Jeśli rozpraszanie uwagi wydaje się nieuniknione, poinformuj o tym swojego rozmówcę na początku rozmowy lub wideorozmowy. W końcu jesteśmy ludźmi i mamy do czynienia z niezwykłymi warunkami pracy w tych dniach. Plus, mówiąc coś na początku rozmowy, demonstrujesz proaktywne myślenie.

5. Załóż coś, co sprawi, że poczujesz się pewny siebie

Jak wspomniano powyżej, profesjonalny ubiór jest koniecznością. Pełen strój biznesowy często nie jest konieczny, ale przynajmniej postaraj się o business casual.

Co najważniejsze, Twój strój na rozmowę kwalifikacyjną powinien sprawić, że poczujesz się pewny siebie. Unikaj tkanin, które sprawiają, że czujesz się niewygodnie, gorąco lub widać na nich pot. Rozważ założenie przeciwpotnej koszuli pod koszulę Terent Armor, abyś nie musiał się martwić o ślady potu pod pachami podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Będziesz wyglądać – i czuć się – spokojny i pewnie, bez względu na to, z jakimi pytaniami przyjdzie Ci się zmierzyć.

6. Zachowaj profesjonalną postawę i mowę ciała

Podczas wirtualnych interakcji język ciała i inne wizualne wskazówki mogą zostać utracone w odbiorze. Na przykład, uścisk dłoni jest ważnym sygnałem języka ciała, że rozmowa się zaczyna (i kończy). Ustala on również Twoją relację z osobą przeprowadzającą rozmowę.

Aby zrobić profesjonalne wrażenie i przekazać entuzjazm i ciepło poprzez internet, ustaw kamerę tak, aby Twoja twarz znajdowała się na środku ekranu.

7. Mimo wszystko bądź sobą
Wirtualne rozmowy kwalifikacyjne wiążą się z wyjątkowymi wyzwaniami, ale stanowią również szansę. Zamiast rozmowy kwalifikacyjnej w nieznanym miejscu, możesz czuć się bardziej zrelaksowany w domu. Pochyl się nad tym uczuciem, aby pokazać rozmówcy, kim jesteś i dlaczego byłbyś świetnym dodatkiem do ich zespołu.

8. Przypomnij pracodawcy o swoim istnieniu po rozmowie
Skontaktuj się z rozmówcą w ciągu 24 godzin po rozmowie. Wyślij e-mail z podziękowaniem za możliwość i daj znać, że chętnie odpowiesz na dodatkowe pytania.

Gotowy na wirtualną rozmowę kwalifikacyjną? Pozwól nam pomóc Ci zachować zimną krew. Już dziś wypróbuj męską podkoszulkę przeciwpotną Terent Armor.

Komentarze do wpisu (4)

24 listopada 2022

http://slkjfdf.net/ - Inhoturi Opengoap zfg.xwex.terent.pl.kqr.hz http://slkjfdf.net/

24 listopada 2022

http://slkjfdf.net/ - Esecuna Ewuvomon gxw.gtqq.terent.pl.zbi.po http://slkjfdf.net/

25 listopada 2022

http://slkjfdf.net/ - Equkesuye Inuvub dhl.qwoe.terent.pl.cky.ul http://slkjfdf.net/

25 listopada 2022

http://slkjfdf.net/ - Asjyimu Uoitat hwx.fmtj.terent.pl.bvz.dd http://slkjfdf.net/

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium