7 sposobów na upały w biurze 1
7 sposobów na upały w biurze

Wielu z naszych klientów pracuje w biurach. Pocenie się w takich miejscach jest frustrujące i zawstydzające. Niestety, nie możemy się urywać z pracy za każdym razem, kiedy pojawia się taka sytuacja. Jeżeli powodem Twojej potliwości jest hiperhydroza to niestety – póki co nie ma na to leku. Istnieje jednak szereg sposobów jak ułatwić sobie życie w biurze i zadbać o swój komfort podczas letniego sezonu, jaki nas czeka. Oto nasze sprawdzone sposoby!

 

7 sposobów na redukcję potu

 

1. Trzymaj wentylator na biurku. Przestrzenie biurowe są tłoczne. Dbanie o cyrkulację powietrza może pomóc Ci się ochłodzić. Jest mnóstwo niedrogich, małych wentylatorów, które możesz umieścić na swoim biurku. Są one na tyle małe, że nie będą przeszkadzały Twoim współpracownikom. Jednocześnie będzie zapewniał Ci strumień powietrza, który chociaż trochę Cię ochłodzi.

 

2. Znajdź coś na stres. Nadmierne pocenie często jest wyzwalane przez nerwy. Obserwuj uważnie siebie i swoje ciało, aby rozpoznawać sytuację, które działają na Ciebie w taki sposób. Następnie wypracuj sposób jak możesz sobie z tym radzić. Warto rozważyć medytację, techniki oddechowe, przejście się na krótki spacer czy po prostu posłuchanie dobrej piosenki. Samoświadomość może pomóc Ci rozpoznać, kiedy Twoje ciało jest zestresowane, co pozwoli Ci dobrać odpowiednie metody żeby się uspokoić.

 

3. Pilnuj spożycia kawy. Kawa może aktywować gruczoły potowe, dlatego monitoruj swoje dzienne spożycie tej wspaniałej substancji i co ważne – nie pij kawy przed tuż przed ważnym spotkaniem.

 

4. Odpuść sobie ostry lunch. Zapewne są wśród nas miłośnicy ostrej kuchni, która wypala kubki smakowe, a i później daje jeszcze o sobie znać. 😉 Jednak tak jak wspominaliśmy w jednym z poprzednich artykułów. Ostre i słodkie jedzenie jest jednym z czynników, które wyzwalają nadmierne pocenie się. Tak więc zachowaj kurczaka w curry i inne pikantne smakołyki na weekend, żeby uniknąć niepotrzebnego pocenia się w biurze.

 

5. Planuj z wyprzedzaniem i przychodź wcześniej. Brzmi jak banał i oczywista wskazówka, ale warto się jej głębiej przyjrzeć. Perspektywa spóźnienia się, niezależnie od miejsca, dla każdego z nas jest w jakimś stopniu stresująca. Bieganie po domu lub w biurze w pospiechu, próbując chaotycznie zebrać rzeczy jakich potrzebujemy do wyjścia to mocny, który odpala pocenie się. Do tego dodajmy wysokie temperatury i już na starcie, po wejściu do biura mamy ślady potu na czole i prawdopodobnie na ubraniach. Dobra rada. Zaplanuj swoje wyjście wcześniej. Spakuj wszystkie potrzebny rzeczy. Staraj się unikać niepotrzebnego stresu – a robienie coś w pośpiechu i na ostatnią chwilę jest taką właśnie rzeczą.

 

6. Unikaj spoconych dłoni. Nie ma nic gorszego niż uściśnięcie dłoni współpracownika spoconą dłonią. Jeśli jeszcze jest to tzw. „śledź” to możesz być pewien, że Twój obraz samca alfa legł w gruzach. Myj dłonie na bieżąco, trzymaj w kiszeni chusteczki do wycierania dłoni. Nawet nie wiesz, ile razy okażą się one na wagę złota.

 

7. Noś koszulkę pod koszulę. To nasza tajna broń. Najlepsza część garderoby, która sprawi, że ślady potu pod pachami nie będą widoczne. Wykonana z bardzo cienkiego materiału, świetnie przylega do skóry, przepuszcza powietrze, a wkładka BI-OME neutralizuje drobnoustroje odpowiedzialne za nieprzyjemny zapach. Mając ją na sobie, żadne upały nie będą Ci straszne, a Twoje ubrania wytrzymają nawet najgorętsze spotkania.

Dobierz takie metody walki z nadmiernym poceniem się, aby nie wpływało ono więcej negatywnie na Twoje życie. Zakładając na sobie koszulkę Terent, masz pewność, że żadna sytuacja w biurze Cię nie zaskoczy. Nigdy więcej zawstydzających plam pod pachami oraz żółtych śladów na ubraniach. Sprawdź i przekonaj się sam!

Komentarze do wpisu (1)

4 grudnia 2022

buy online cialis PRIMAQUINA BCN BCN MEDICAL 15 mg Caja x 14 tabs

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium